Okulary korekcyjne

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą okularów korekcyjnych – jednoogniskowych, progresywnych oraz specjalistycznych. W Studiu Optycznym 44 zamówisz również idealne na lato korekcyjne okulary przeciwsłoneczne i fotochromowe. Dzięki pomocy naszych specjalistów, dobierzesz odpowiednie szkła oraz idealnie dopasowane do Twojego stylu markowe oprawki.

Okulary na każdą okazję

Dzięki ciągłemu rozwojowi wykorzystywanych w branży optycznej technologii, współczesne okulary korekcyjne można dopasować do specyficznych potrzeb ich użytkowników. Poza najbardziej powszechnymi okularami jednoogniskowymi, na rynku dostępne są również szkła dwu- oraz wieloogniskowe (progresywne), a także specjalistyczne, odpowiednie dla kierowców, sportowców czy pracowników biurowych. Można również zakupić okulary przeciwsłoneczne z własną dioptrią, albo praktyczne okulary fotochromowe, których soczewki zmieniają swój kolor w zależności od oświetlenia. Jakie okulary najlepiej pasować będą do Ciebie?

Jedno-, dwu- czy wieloogniskowe?

 • Okulary jednoogniskowe idealnie sprawdzają się w korekcji krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu. Posłużą każdej osobie z wadą wzroku aż do mniej-więcej 40 roku życia.  

Dlaczego? Przeciętnie, po ukończeniu 40 lat, nasz wzrok pogarsza się – związane jest to ze zmniejszeniem elastyczności soczewki oka, które prowadzi do gorszego widzenia blisko położonych przedmiotów. By poprawić swoją jakość widzenia – zarówno na bliskie, jak i dalekie odległości – można skorzystać z kilku rozwiązań. Jednym z nich jest zaopatrzenie się w dwie pary okularów jednoogniskowych, jednak znacznie wygodniejsze w użyciu będą jedne, wielozadaniowe okulary dwuogniskowe lub progresywne. Czym się różnią?

 • Okulary dwuogniskowe składają się z dwóch części – górnej, do dali oraz dolnej – do bliży. Obie części soczewki przedzielone są wyraźną linią.  

W okularach dwuogniskowych brakuje strefy umożliwiającej wyraźne widzenie na pośrednich odległościach, czyli takich zawierających się w przedziale od 50 do 200 cm. Wadę tę eliminują soczewki progresywne.

 • Soczewki wieloogniskowe, zwane też progresywnymi podobnie jak w soczewkach dwuogniskowych, ich górna część przeznaczona jest do obserwacji przedmiotów dalekich, dolna – do bliskich, jednak pomiędzy nimi znajduje się tzw. kanał progresji, dzięki któremu możliwe jest ostre widzenie w odległościach pośrednich, a także płynne przechodzenie od dalekich do bliskich obserwacji.

Okulary korekcyjne w naszej ofercie

Z pomocą naszych ekspertów – okulistów, optometrystów, refrakcjonistów i ortoptystów – dobierzesz idealnie dopasowane do swoich potrzeb szkła korekcyjne. Oferujemy:

 • jednoogniskowe
 • dwuogniskowe
 • progresywne - idealne rozwiązanie dla osób, które pracują przy komputerze lub czytają (krótkowzroczność) i jednocześnie chciałyby widzieć dobrze w obrębie kilku metrów. Szkła progresywne tym samym idealnie nadają się do pracy w biurze.
 • wieloogniskowe
 • dla kierowców – specjalne szkła zapewniające doskonałą widoczność również po zmierzchu – eliminujące refleksy świetlne i poszerzające pole widzenia.
 • do pracy przy komputerze
 • korekcyjne przeciwsłoneczne
 • korekcyjne z polaryzacją
 • fotochromowe
 • barwione na stałe o różnej absorbcji światła i różnej kolorystyce
 • okulary dla sportowców

Dobierz szkła

Okulary to nie tylko szkła – w ofercie Studia Optycznego 44 znajdziesz również szereg najmodniejszych oprawek o różnorodnych kształtach i kolorach. Oferujemy produkty z najwyższej półki, których projekty stworzone zostały przez najlepszych projektantów – oprawki marek Dior, Versace, Chanel, Gucci czy Prada. Oferujemy także słynne, ponadczasowe okulary marki Ray-Ban czy stworzone z myślą o sportowcach oprawki Oakley.

Wybrane modele okularów korekcyjnych