Okulary Ray-Ban

Ray-Ban - markowe okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne

Ray-Ban jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek okularów na świecie, wybieraną przez gwiazdy filmu i muzyki. Okulary Ray-Ban łączą w sobie wysoką jakość szkieł z kultowym designem oprawek. Marka kojarzona jest przede wszystkim z okularami przeciwsłonecznymi, jednak w jej ofercie znaleźć można również szkła korekcyjne.

Dowiedz się więcej >

Ray-Ban

Okulary Ray-Ban - od wojska do popkultury

Jednym z najbardziej charakterystycznych modeli okularów Ray-Ban jest Aviator. Ma on militarne korzenie – w 1936 generał amerykańskiej armii, John Macready zlecił firmie Baush&Lomb zaprojektowanie okularów przeciwsłonecznych, które skutecznie chroniłyby pilotów wojskowych przed refleksami światła na dużych wysokościach, nie zaburzając przy tym ich pola widzenia. W 1937, już pod szyldem Ray-Ban, okulary przeciwsłoneczne Aviator trafiły do ogólnej sprzedaży.

Po II Wojnie Światowej marka rozwijała się coraz intensywniej – w ofercie Ray-Ban pojawiły się okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie o różnorodnej stylistyce. Miały one za zadanie nie tylko chronić przed słońcem, ale przede wszystkim dobrze wyglądać. W latach 50. i 60. okulary Ray-Ban stały się nieodzownym elementem stylu gwiazd Hollywood – nosiła je m.in. Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego. Z zamiłowania do nich słynęli również James Dean, Humphrey Bogart czy Marlon Brando. Na przestrzeni lat po okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban sięgali również najsłynniejsi muzycy – m.in. Jim Morrison czy Michael Jackson.

Przełomowe okulary Ray-Ban Aviator w Top Gun

Jednym z najsłynniejszych modeli marki są wspomniane już wcześniej okulary Ray-Ban Aviator. Nie cieszył się on jednak zbyt dużym powodzeniem aż do emisji kultowego filmu Top Gun w 1986 roku. Film stał się nie tylko przełomowym dla kariery Toma Cruise'a, ale również dla tego modelu Ray-Banów. Ich sprzedaż wzrosła kilkunastokrotnie i przez wiele lat Aviatory stały na czele listy najpopularniejszych męskich okularów przeciwsłonecznych.

Okulary Ray-Ban obecnie

W 1999 roku Ray-Ban przejęty został przez włoską markę Luxottica – dzięki temu, po kilku chudych latach, wyjątkowe okulary ponownie zagościły na salonach. Oferta marki rozszerzona została ponadto o szkła korekcyjne. Odbudowany został również prestiż marki – Ray-Bany, jak na prawdziwy produkt premium przystało, stały się dostępne wyłącznie w profesjonalnych studiach optycznych i sklepach firmowych. Okulary Ray-Ban, mimo zmieniających się na przestrzeni lat trendów, pozostają szalenie popularne aż po dziś dzień.

Okulary i oprawki Ray-Ban w naszym sklepie

W ofercie Studia Optycznego 44 znajdą Państwo szeroki wybór najpopularniejszych modeli okularów Ray-Ban – Clubmaster, Justin czy Aviator. Oferujemy zarówno szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Do każdych zakupionych w naszym sklepie szkieł tej marki dołączamy oryginalne pudełko i specjalną ściereczkę do ich czyszczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wyprzedażową – dzięki licznym promocjom zakupią Państwo wymarzone, oryginalne okulary Ray-Ban nadzwyczaj tanio!