Dita - markowe okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne

To nie są zwykłe okulary, to prawdziwe dzieła sztuki! Niepowtarzalne kształty i zaskakujące połączenie to jej największe atuty. Zgodę na nazwanie marki swoim imieniem wydała sama królowa burleski Dita von Teese.

Dowiedz się więcej >

Dita

Okulary Dita łączą w sobie wysoką jakość wykonania i niezwykły design, stanowiący nowoczesną reinterpretację klasycznych form i kształtów oprawek. Doskonale podkreślają indywidualny styl noszącej je osoby. Przypadną do gustu wszystkim koneserom luksusowych produktów – okulary Dita to prawdziwe dzieła sztuki, wytwarzane ręcznie ze szlachetnych materiałów, takich jak tytan i 18 i 12-karatowe złoto.

Okulary dla królowej burleski

Firma Dita Eyewear założona została przez Jeffa Solorio i Johna Junipera w 1995 roku w Los Angeles. Nazwa marki, słynącej z inspirowanych stylem retro okularów, jest świadomym nawiązaniem do Dity von Teese – aktorki, modelki i tancerki burleskowej, wieloletniej przyjaciółki Junipera. Von Teese jest również twarzą marki – prezentowała pierwsze modele okularów Dita, a w 2013 roku powróciła do promowania ich w oficjalnej kampanii reklamowej „Legends”.

Wyrazisty styl

Zarówno męskie, jak i damskie okulary Dita wyróżniają się łamiącym konwenanse, dyskretnie luksusowym stylem. Duże, wyraziste oprawki oraz nietypowe wariacje na temat klasycznych kształtów – to wyróżniki marki. Przykładami wyjątkowego stylu okularów Dita są m.in. model Magnifique o kształcie kocich oczu czy oprawki Freebird, nawiązujące swą formą do kultowych „lenonek”.

Charakterystyczna stylistyka okularów Dita sprawia, że są one często wybierane przez celebrytów – modele tej marki noszą m.in. Jennifer Lopez, Usher, Niki Minaj czy Jamie Foxx.

Kunsztowne wykonanie

Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne Dita swoją nadzwyczajną jakość zawdzięczają wyjątkowym umiejętnościom i wieloletniemu doświadczeniu wytwarzających je japońskich rzemieślników. Niezwykłe okulary tworzone są ręcznie w aż 320 etapach produkcji, które łącznie trwać mogą nawet 8 miesięcy. W procesie tworzenia wykorzystywane są innowacyjne technologie, opracowane na podstawie wnikliwych badań naukowych. Sprawia to, że produkty Dita uważane są za wzorzec jakości okularów luksusowych.

Dita – okulary pełne innowacji

Dita to nie tylko odważny i bezkompromisowy design oprawek – marka uważana jest za jednego z pionierów innowacji w optyce. Jednym z przykładów nowych rozwiązań jest seria okularów przeciwsłonecznych Dita Lancier, stworzona z myślą o sportowcach. Modele z tej kolekcji wyposażone są 3 warianty szkieł, dopasowane do potrzeb kierowców rajdowych, żeglarzy czy pilotów. O wyjątkowej jakości okularów Lancer świadczą ich ambasadorzy – m.in. zespół Formuły 1 Aston Martin Red Bull Racing.

Dita to jednak nie tylko rozwiązania dla profesjonalistów, ale również innowacje, ułatwiające noszenie okularów na co dzień. Jednym z wynalazków marki są oprawki do okularów korekcyjnych Dita Featherlight – wyjątkowo wytrzymałe, a zarazem blisko dwukrotnie lżejsze, niż standardowe oprawki z acetatu. To rozwiązanie znacząco podnosi komfort noszenia okularów, szczególnie w przypadku osób z dużą wadą wzroku.