Okulary Chanel

Chanel - markowe okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne

Kolekcje okularów Chanel inspirowane są słynnymi motywami ubrań i akcesoriów. Wyróżnia je minimalizm, prostota i klasa. Oprawki Chanel, tak jak kolekcje odzieży, skierowane są głównie do współczesnych kobiet, które lubią podkreślać swój elegancki i kobiecy styl. “Coco” Chanel była przecież jego idealnym przykładem i wzorem.

Dowiedz się więcej >

Chanel

Ubrania i okulary Chanel – awangarda na co dzień

Chanel to francuska marka, której założycielką jest Gabrielle „Coco” Chanel, która przez dziesięciolecia dyktowała trendy modowe na całym świecie. Początkowo Coco projektowała i szyła ubrania wyłącznie dla siebie. Pierwszy butik otworzyła w roku 1913, ale nie jako sklep z ubraniami, a z kapeluszami. Już w 1919 roku stał się on Domem Mody Chanel.

Kolejnym przełomowym momentem w rozwoju marki było wprowadzenie do oferty perfum Chanel No.5 (rok 1921), które w swoim zapachu łączą między innymi różę i jaśmin. Stały się one ulubionymi perfumami milionów kobiet, m.in. Marylin Monroe i Nicole Kidman.

W latach 30. europejskie księżniczki, z księżną Marią i baronową Henryką de Rothschild na czele, pokazywały się w ubraniach Chanel. Jakiś czas później po kreacje Chanel zgłosiło się samo Hollywood. Coco Chanel zgodziła się dwa razy do roku stworzyć kolekcję dla amerykańskich gwiazd.

Po śmierci Coco Chanel w roku 1971, marka przechodziła z rąk do rąk, aż do momentu, kiedy w 1983 roku prowadzenie firmy przejął projektant Karl Lagerfeld. Pracował tam aż do śmierci (2019). Dom Mody Chanel przekazał posadę dyrektora kreatywnego jego “prawej ręce” Virginie Viard. W ciągu 100 lat marka Chanel stała się jednym z najważniejszych graczy wśród domów mody. Dziś wspaniała kolekcja Chanel to okulary, ubrania, kosmetyki oraz perfumy, a sztarndarowe, pikowane torebki marki od lat nie wychodzą z mody.

Okulary Chanel dla współczesnych, eleganckich kobiet

Kolekcje okularów Chanel inspirowane są słynnymi motywami zaczerpniętymi z ubrań i akcesoriów. Dedykowane są przede wszystkim współczesnym kobietom, które lubią podkreślać swój styl, manifestować elegancję i kobiecość. W ofercie okularów Chanel znajdują się między innymi:

  • okulary korekcyjne
  • okulary przeciwsłoneczne

Okulary korekcyjne Chanel

Kolekcja oprawek do okularów korekcyjnych Chanel została stworzona z myślą o tych kobietach, które potrzebują korekty wzroku na co dzień, ale jednocześnie szukają w oprawach wyjątkowej elegancji. Dzięki damskim okularom Chanel, mogą one wzmocnić swój perfekcyjny wygląd i pewność siebie. Oprawki Chanel doskonale pasują do eleganckiego, biznesowego stroju, ale z odrobiną nonszalancji.

Okulary przeciwsłoneczne Chanel

Okulary przeciwsłoneczne Chanel w perfekcyjny sposób łączą sztukę z modą, poprzez wykorzystanie pomysłów na niebanalne formy. Oprawki do okularów Chanel swoim kształtem nawiązują do aktualnych trendów w świecie mody, ale wciąż widoczny jest kokieteryjny, kobiecy styl, stworzony jeszcze przez samą Coco Chanel.