Matsuda - markowe okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne

Połączenie rękodzieła z nowoczesnymi technologiami oraz współczesne wersje tradycyjnych form – to wyróżnia japońskie okulary Matsuda. Modele tej marki to propozycja dla osób ceniących ponadczasową elegancję i wysoką jakość wykonania.

Dowiedz się więcej >

Okulary Matsuda – tradycja i nowoczesność

Marka Matsuda powstała w 1967 roku w Tokio z inicjatywy Mitsuhiro Matsudy. Szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych domów mody w Japonii. Inspiracją dla projektantów marki jest przeszłość, którą mistrzowsko łączą z nowoczesnością – zgodnie z ideą „Timeless”.

Oprawki Matsuda wyróżnia ich proces produkcyjny, zgodny z japońską tradycją rzemieślniczą. By powstała jedna para okularów, potrzebne jest 250 etapów i aż 13 rękodzielników. Cały proces tworzenia oprawek może trwać nawet 2 lata! Mimo przywiązania do tradycji, marka nie stroni od nowoczesnych rozwiązań – szczególnie w zakresie materiałów, z których powstają oprawki.

Szlachetne metale, nowoczesne tworzywa – oprawki Matsuda

Oprawki okularowe Matsuda wykonywane są z najlepszych metali, takich jak tytan, 18-karatowe złoto, srebro czy stal nierdzewna. W rękach doświadczonych rzemieślników, metale te zmieniają się w prawdziwe dzieła sztuki.

Poza cennymi metalami, w produkcji oprawek Matsuda wykorzystywany jest również acetal – organiczny plastik powstały z bawełny. Przed rozpoczęciem produkcji, materiał jest poddawany specjalnej, trwającej 3 miesiące obróbce, dzięki której staje się wyjątkowo wytrzymały i elastyczny oraz nabiera niepowtarzalną barwę.

Wysokiej jakości materiały i precyzja produkcji sprawiają, że okulary Matsuda mają jakość nieosiągalną dla produkowanych masowo oprawek.

Okulary Matsuda w SO44

Oferujemy szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych marki Matsuda, gwarantując 100% oryginalność produktów oraz ich pochodzenie z oficjalnego źródła. Wszystkie modele wykonywane są ręcznie w japońskich warsztatach.