Okulary przeciwsłoneczne

Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne w Studiu Optycznym 44?

Kupując okulary w Studiu Optycznym 44, macie Państwo gwarancję oryginalności,  jakości, najlepszej możliwej obsługi posprzedażowej oraz uczciwej ceny. Studio Optyczne 44 jest oficjalnym dystrybutorem wszystkich sprzedawanych w swoich sklepach marek okularów, co gwarantuje bezproblemowe rozwiązywanie reklamacji oraz dostęp do części zamiennych takich jak szkła czy zauszniki. Każde okulary spełniające podstawowe normy i posiadające filtr UV oznaczone są specjalnymi symbolami. Najczęściej jest to CE, EN 166:2001, 89/686/EWG, EN 1836+A1:2009 czy ISO 9001:2000. W swojej ofercie posiadamy także okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Jakie są rodzaje szkieł przeciwsłonecznych?

Kategorie filtrów:

Okulary przeciwsłoneczne, w zależności od ich przeznaczenia, posiadają różne kategorie filtrów. Generalnie im wyższa kategoria, tym ciemniejsze szkła i większa ochrona.

  • Kat.1 - lekko zabarwione szkła- polecamy nosić tylko w pochmurne dni lub wieczorową porą.
  • Kat.2 - mocniejsze zabarwienie niż kat.1 lecz przy bezchmurnej pogodzie nie sprawdzi się.
  • Kat.3 - najczęściej spotykany i najbardziej uniwersalny filtr w okularach przeciwsłonecznych, posiada go ok 90% dostępnych na rynku okularów. Filtr kat.3 zapewni nam ochronę w słoneczne dni, za kierownicą samochodu oraz w czasie uprawiania sportu.
  • Kat.4 - jeśli wybieramy się wysoko w góry lub zamierzamy uprawiać sporty takie jak narciarstwo czy żeglarstwo, powinniśmy sięgnąć po filtr. Filtra kat.4 nie należy stosować jadąc samochodem poneiważ jest zbyt ciemny.

Soczewki i oprawki:

Kupując okulary mamy do wyboru soczewki szklane, plastykowe i poliwęglanowe. 

  • Szklane oferują najwyższą przejrzystość (najczęsciej stosowane są w marce Ray-Ban).
  • Plastykowe są stosowane w markach modowych, ponieważ umożliwiają osadzenie w oprawach o różnych kształtach, wymyślonych przez projektantów mody.
  • Poliwęglanowe oferują najwyższą trwałość i bezpieczeństwo trwałości. Są idealne gdy w okularach uprawiamy sport lub prowadzimy aktywny tryb życia (najczęściej stosowane w marce Oakley).

Oprawki

Podobnie jest z oprawkami - metal i plastyk sprawdzą się przy codziennym użytkowaniu, ale jeśli chcemy mieć pewność, że okulary wiele przetrwają - wybierzmy oprawki z poliwęglanu lub opatentowanych przez markę Oakley lub Ray-Ban materiałów.

Kolor szkieł

Jeśli chodzi o kolor szkieł dostępne są różne kombinacje koloru filtra oraz powłoki lustrzanej. Najbardziej naturalne odzwierciedlenie koloru otrzymamy przy soczewce G15 Ray-Ban - kolor zielono szary. Do każdego koloru filtra producenci mogą także zastosować inny kolor powłoki lustrzanej, która jest widoczna na zewnętrznej stronie soczewki.

Opcje dodatkowe

Jeśli mamy takie potrzeby, możemy wybrać okulary zawierające szereg dodatkowych powłok oraz cech indywidualnych. Np. okulary korygujące - dostosowane do naszej wady wzroku, okulary z polaryzacją - idealne dla kierowców, żeglarzy i uprawiających sport, czy też okulary z powłoką oleofobową, która zapobiega osadzaniu się na nich brudu. Opcji jest wiele, a w dobraniu ich do Państwa potrzeb pomoże oczywiście obsługa salonu.

Wybrane modele okularów przeciwsłonecznych

Potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych z korekcją wzroku?

Zobacz