Alexander McQueen

Alexander McQueen - markowe okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne

Brytyjski projektant mody Lee Alexander McQueen od początku swojej kariery tworzył niekonwencjonalne, prowokacyjne, dramatyczne projekty. To dlatego jego kolekcje pokochały gwiazdy, które słyną z kontrowersyjnego stylu - Lady Gaga, Rihanna czy Björk.

Wielki projektant

Alexander McQueen przyszedł na świat w 1969 roku w rodzinie zupełnie niezwiązanej z branżą modową. Już jako dziecko chciał zostać projektantem. Projektował kostiumy teatralne, które używane są do dzisiaj. Po ukończeniu Martin College of Art and Design, zaczął rozwijać własną markę i objął stanowisko głównego projektanta Givenchy. W 2001 roku, 51% udziałów w firmie McQueena wykupił dom mody Gucci. Doprowadziło to do dynamicznego rozwoju marki na całym świecie oraz pozwoliło na wprowadzenie na rynek szeregu akcesoriów – w tym okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Alexander McQueen uznawany jest za jednego z najzdolniejszych, młodych projektantów. 4-krotnie otrzymał tytuł Brytyjskiego Projektanta Mody Roku, a w 1996 roku został okrzyknięty najlepszym projektantem sezonu. Zmarł w wieku 41 lat. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Okulary Alexander McQueen w SO44

Oferujemy szeroką gamą okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych brytyjskiej marki premium Alexander McQueen. Gwarantujemy ich oryginalność oraz pochodzenie z zaufanego źródła. Zapraszamy do obejrzenia genialnych okularów McQueen w naszych salonach w Katowicach i Sosnowcu oraz online.

Jesteśmy na Instagramie

Przejdź do naszego Instagrama

Zmiana lokalizacji

Od dnia 22.08.2019 salon przy ul. Mariackiej 7 w Katowicach jest nieczynny.

Zapraszamy do nowej lokalizacji przy ul. Kopernika 3/2 w Katowicach od 27.08.2019.

Przejdź do strony