Okulary dla dzieci

Okulary, które dzieci uwielbiają nosić na co dzień

Statystycznie co piąte dziecko potrzebuje okularów. Obecnie okulary dla dzieci nie tylko korygują wady wzroku, ale również świetnie podkreślają wygląd. Oznacza to, że dokuczanie okularnikom jest sprawą przeszłości.

Kupując pierwsze okulary, zwłaszcza dla małych dzieci, musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie zapomnij pozwolić dziecku na udział w dokonywaniu wyboru. Im bardziej spodobają mu się okulary, tym chętniej będzie je nosić. Szczególnie na początku ważne jest, by zawsze upewnić się, że okulary dobrze leżą na nosie dziecka. Twoje dziecko szybko przyzwyczai się do nowego wyglądu. Wskazówka: zalecamy zbadanie wzroku dziecka przez okulistę na początku roku szkolnego lub wybranie innego dogodnego terminu, który łatwo będzie zapamiętać w kolejnych latach.

Ponieważ małe dzieci nie mają dobrze rozwiniętego mostka nosa, mostek okularów powinien być wyjątkowo dobrze dopasowany i mieć miękkie noski. Im lepiej okulary leżą na nosie, tym bardziej zapobiegniemy odciskaniu. Należy zwrócić szczególną uwagę na skronie. Okulary nie mogą uciskać, gdyż może to powodować bóle głowy, ani też nie mogą być zbyt luźne. Najlepiej, gdy zauszniki wykonane są z elastycznego materiału. Dzięki temu można je formować do wewnątrz i na zewnątrz, dowolną ilość razy, co sprawia, że dzieci mogą je z łatwością zakładać i zdejmować. Zwiększa to wygodę użytkowania i dzieci chętniej noszą okulary. Materiał, z którego wykonane są oprawki powinien wytrzymywać dziecięce swawole. Szczególnie dobrze sprawdzają się tu oprawki z elastycznych i lekkich materiałów. Soczewki w okularach dla dzieci powinny być bezwzględnie wykonane z plastiku. Organiczne soczewki są wytrzymalsze od szkła, które może się rozbić, stwarzając zagrożenie dla dziecka.


Okulary dla dzieci: Impression® Mono 2

Bezwzględnie najlepsza jakość widzenia: Impression® Mono 2 dla dzieci

Impression® Mono 2 to pierwsza naprawdę zindywidualizowana soczewka jednoogniskowa, dająca największą ostrość widzenia, aż do krawędzi soczewki.

W skrócie:

  • bardzo lekkie, cienkie i estetyczne
  • wysoce odporne na zniszczenia
  • najlepsza zdolność samodopasowania

Okulary dziecięce: Multigressiv® Mono 2

Doskonałe doznania wzrokowe. Multigressiv® Mono 2 dla dzieci

Soczewki Multigressiv® Mono 2 zapewniają dzieciom optymalną jakość widzenia aż do samej krawędzi i estetykę wykonania.

W skrócie:

  • bardzo cienkie i lekkie
  • najlepsze widzenie przestrzenne
  • nagrodzona innowacja

Okulary dziecięce: Perfalit i Cosmolit

Sprawdzone miliony razy: Perfalit i Cosmolit dla dzieci.

Perfalit i Cosmolit to wysokiej jakości soczewki zapewniające doskonałe właściwości optyczne i komfort użytkowania.

W skrócie:

  • sprawdzone miliony razy
  • doskonała jakość marki
  • najlepszy stosunek ceny do jakości

źródło: rodenstock.com