Cartier

„Jubiler królów i król jubilerów”
Historia Cartiera jest jak prawdziwa bajka. Ich losy splecione z królewskimi dworami, to opowieść o pracowitym i kreatywnym mistrzu jubilerskim oraz jego trzech wizjonerach (wnukach), którzy chcieli oczarować klientów na całym świecie i rozsławić rodzinny biznes w czterech zakątkach świata. Edward VII okrzyknięty Cartier jako jubilerem królów i królem jubilerów, marka ugruntowała swoją ponad 160-letnią historię jako preferowany wybór zarówno członków rodziny królewskiej, jak i celebrytów.

Dowiedz się więcej >

Marilyn Monroe śpiewała o Cartier w „Diamenty są najlepszą przyjaciółką dziewczyny”, Grace Kelly poślubiła księcia Rainiera i otrzymała imponujący 10,47-karatowy diament o szlifie szmaragdowym, aby przypieczętować jego wieczną miłość do niej, a ostatnio była to „Księżna Cambridge” – dla - bądź Kate Middleton, która zachwyciła tłumy na swoim ślubie z księciem Williamem, nosząc tiarę Cartiera „Halo”.

Pewnego razu w warsztacie jubilerskim w ukrytym zakątku Paryża młody Louis-François Cartier obserwował każdy ruch swojego mistrza, zdobywając umiejętności potrzebne do zostania mistrzem jubilerskim. W 1847 roku przejął firmę i stworzył jedne z najbardziej znanych projektów Cartiera, od „tajemniczych zegarów” po egzotyczne projekty art deco i pierwszy zegarek na rękę dla mężczyzn. W erze zegarków kieszonkowych, kiedy zegarki na rękę były postrzegane przez wielu jako czasomierze wyłącznie dla kobiet, Louis-Francois Cartier stworzył „Santos”, nazwany na cześć pilota i jego dobrego przyjaciela Alberto Santos-Dumonta, który chciał określić czas bez puszczania go. sterowanie jego latającej maszyny.

Wnukowie Cartiera, Louis, Pierre i Jacques, przejęli rodzinną firmę, a ich wzrok był mocno osadzony za granicą. Jacques, który wyruszył do mglistego Londynu, otwierając butik na New Bond Street 1909, podczas gdy Louis pozostał w Paryżu, aby zarządzać sklepem w głównej siedzibie. Pierre przeniósł się do Nowego Jorku, aby prowadzić amerykański oddział, który stał się ulubieńcem bogatych przemysłowców i hollywoodzkich celebrytów.

Okulary – Luneta Cartier

Okulary od Cartiera to symbol statusu i dobrobytu. Marka jest odpowiedzialna za stworzenie jednych z najdroższych designerskich okularów przeciwsłonecznych, które są prawdziwą biżuterią dla Twojej twarzy. Ich linia okularów jest tak obszerna, że ​​nikt nie może powiedzieć, że widział to wszystko. Od licznych bieżących kolekcji po okulary vintage, nie ma dwóch takich samych par Cartier. Każda para okularów jest unikalnie zaprojektowana z wyszukanymi detalami.

Okulary Cartier wyróżniają się klasycznymi oprawkami i wyjątkowymi wzorami, a także zaufaniem, które automatycznie wiąże się z marką Cartier. Projektanci Cartier przekształcają akcesoria i przekształcają je w przedmioty, które są cenne, zaskakujące i nieoczekiwane. Okulary Cartier to luksusowe elementy, które są trwałe i uosabiają piękno.