Fred - markowe okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne

Poznaj okulary Fred – ekskluzywne i wyjątkowo eleganckie. Sprawdź damskie i męskie modele oprawek, dostępne w Studiu Optycznym 44 i dodaj luksusu swojej codziennej stylizacji!

Dowiedz się więcej >

Fred – okulary jubilerskie o artystycznej duszy

Francuska marka Fred założona została w 1936 r. przez Freda Samuela, a jej pierwsza siedziba znajdowała się przy paryskiej Rue Royale. Na przestrzeni lat, firma współpracowała z wybitnymi projektantami oraz artystami – marka słynie m.in. z kooperacji z jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku, Pablem Picasso. Firma Fred pierwsze oprawki wypuściła na rynek w 1988 roku – jako marka jubilerska, również w projektach okularów zastosowała bogate dodatki, takie jak kamienie szlachetne czy złoto. Współczesne projekty okularów Fred również wyróżniają się bogactwem i zdobnością – w ich produkcji, poza złotem i kamieniami, stosuje się również platynę, perły, egzotyczne drewno czy rogi.

Oprawki Fred – rzemieślnicza precyzja

Marka Fred nadal ściśle związana jest ze stolicą Francji – tam powstaje każda para jej okularów. Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie – jedne oprawki tworzone są przez aż 7 dni, a na proces ich produkcji składają się aż 274 czynności. Sprawia to, że okulary Fred wyróżniają się wyjątkową jakością, precyzją wykonania, a także niepowtarzalnością, którą zagwarantować może wyłącznie ręczna produkcja.

Jesteśmy na Instagramie

Przejdź do naszego Instagrama

Zmiana lokalizacji

Od dnia 22.08.2019 salon przy ul. Mariackiej 7 w Katowicach jest nieczynny.

Zapraszamy do nowej lokalizacji przy ul. Kopernika 3/2 w Katowicach od 28.08.2019.

Przejdź do strony