MARKOWE SOCZEWKI

Aby w pełni uzyskać komfort widzenia i pełne zadowolenie z użytkowania okularów kupuj soczewki okularowe renomowanych firm: ESSILOR, JZO, HOYA, ZEISS, RODENSTOCK, SEIKO.
 • Essilor
 • JZO
 • Hoya
 • Zeiss
 • Rodenstock
 • Seiko

AUTORYZOWANY PRZEDSTAWICIEL RODENSTOCK

Studio Optyczne 44 jest Autoryzowanym Przedstawicielem Firmy Rodenstock.

Studio Optyczne 44 Katowice
Oferujemy pełny asortyment soczewek okularowych, w tym produkty z rodziny Impression dające największy komfort widzenia dzięki idealnie dopasowanym strefom użytkowym.

Panel pomiarowy ImpressionIST dający zdjęcia w systemie 3D, zapewnia szybki i dokładny pomiar wszystkich parametrów indywidualnych i jest gwarancją naszego sukcesu.


Poniżej znajdą Państwo filmy reklamowe prezentujące zalety soczewek okularowych marki Rodenstock:

PODZIAŁ SOCZEWEK OKULAROWYCH

 • Do pracy przy komputerze
  Spędzanie wielu godzin przed ekranem komputera powoduje zmęczenie oczu, może także powodować bóle głowy, pogorszenie ostrości widzenia oraz podrażnienie oczu. Aby temu zapobiec doskonałym rozwiązaniem są soczewki okularowe z powłokami antyrefleksyjnymi, które powodują zmniejszenie męczących dla oka odbić, poprawiają intensywność kolorów i kontrast. Zastosowanie dodatkowych warstw tj. hydrofobowej (zwiększa odporność na zaparowanie) i oleofobowej (zapobiega brudzeniu i ułatwia utrzymanie w czystości soczewki) co wpływa na zwiększenie komfortu w użytkowaniu okularów.

 • Do biura
  Dostępne są specjalne soczewki do pracy w biurze. W jednych okularach możemy patrzeć na monitor, klawiaturę, dokumenty a także na klienta. Obraz jest wyraźny z każdej odległości i pod każdym kątem. Nie są już potrzebne pojedyncze pary okularów (np.. do bliży i dali). Dodatkowo soczewki te posiadają wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne poprawiające jakość i komfort widzenia, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania na stanowisku pracy.

 • Do samochodu (...i nie tylko)
  Prowadząc samochód możemy mieć problemy z rozróżnianiem świateł, białych linii dzielących pasy na jezdni. Bardzo dokuczliwe może być olśnienie reflektorów nadjeżdżających z przeciwka samochodów, aby tego uniknąć zastosowano należy użyć soczewek z powłokami antyrefleksyjnymi, które przeciwdziałają w/w czynnikom.
  Ponadto są specjalne soczewki progresywne dla kierowców (szerokie pole widzenia tj. przednia szybka, boczne lusterka i deska rozdzielcza).
  Do jazdy samochodem w dzień zalecane są okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i polaryzacją. Dostępne są również dla osób z wadą wzroku, wykonywane na zamówienie, które dodatkowo (dla większego komfortu) można uszlachetnić powłokami antyrefleksyjnymi.
  Do jazdy we mgle czy deszczu służą soczewki z powłoką blue blocker( soczewka w kolorze żółto-pomarańczowym), które rozjaśniają obraz a tym samym poprawiają kontrast.

 • Na dwór i do domu (na zewnątrz i w pomieszczeniu)
  Warto abyśmy dbali o nasze oczy bo to jeden z najistotniejszych zmysłów. Spędzając czas w domu np. przed komputerem bądź telewizorem, warto zabezpieczyć się w okulary z soczewkami, które mają powłoki antyrefleksyjne. Dzięki nim obraz będzie wyraźniejszy, ostrzejszy nasz wzrok nie będzie się męczył, ustąpią bóle głowy, pieczenie oczu. Szkodliwe promieniowanie UV i światło widzialne, mogą doprowadzić do poparzenia rogówki (bezpośrednie patrzenie na słońce bez okularów p/s), bólu, łzawienia oczu, dlatego tak ważne jest abyśmy używali soczewek przeciwsłonecznych. Soczewki przeciwsłoneczne barwione są jedna z trzech alternatyw, zwykle mają trzy kolory tj. brązowy, szary i szaro-zielony. Posiadają 100% UV.
  Kolejną są soczewki fotochromowe. Ciemnieją wraz ze zwiększeniem promieniowania słonecznego. Reakcja ta jest odwracalna, po ustaniu promieniowania soczewki ponownie się rozjaśniają. Stopień zaciemnienia zależy od temperatury, im niższa tym szybciej ciemnieją. Dostępne są w dwóch kolorach: szary i brązowy.
  Trzecią alternatywą są soczewki polaryzacyjne, które poprawiają komfort widzenia, kontrast obrazu, redukują ilość oślepiających odblasków od płaskich, gładkich powierzchni. Szczegóły otoczenia stają się lepiej widoczne np. rybacy widzą to co dzieje się pod powierzchnią wody bądź narciarze widzą nierówności terenu. Wszystkie te soczewki możemy wykonywać z korekcją lub bez.
  Dla osób z wysoką wadą wzroku, dostępne są soczewki asferyczne i wysokoindeksowe, którę są cieńsze, estetyczniejsze, lżejsze od tradycyjnych.

 • Do pracy przy sztucznym oświetleniu
  Praca w niewystarczającym (sztucznym) oświetleniu powoduje zmęczenie wzroku, pieczenie oczu, czy łzawienie. Aby odciążyć nasze oczy należy używać okularów z soczewkami antyrefleksyjnymi, które poprawią kontrast i jakość widzenia. Ponadto możemy zastosować soczewki fotochromowe, które złagodzą niekorzystny wpływ sztucznego oświetlenia i zapobiegną łzawieniu oczu.

NASZE SKLEPY

Salon ul. Mariacka

zobacz galerię salonu
Katowice, ul. Mariacka 7
Tel.: 32 204 22 73
Salon C.H. 3 Stawy

zobacz galerię salonu
Katowice, ul. Pułaskiego 60
Tel.: 32 601 20 05
Salon C.H. Fashion House

zobacz galerię salonu
Sosnowiec, ul. Orląt Lwowskich 138
Tel.: 32 601 20 05

STUDIO OPTYCZNE 44 TO

 • 100% gwarancja oryginalności produktów
 • Możliwość zakupu okularów z najnowszych kolekcji
 • Indywidualne podejście do każdego klienta