KSIĘGA GOŚCI

Gorąco zapraszamy Państwa do odwiedzania Studia Optycznego 44 oraz do wyrażania swoich opinii na temat naszej działalności. Z myślą o Państwa zdaniu, przygotowaliśmy księgę gości, w której możecie opisać wrażenia z zakupów w naszym salonie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby nie przegapić żadnej promocji.
Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
2014-01-29 13:05
W dniach 10-12 stycznia 2014 roku na terenach Monachijskich Targów odbyła się coroczna świetnie prosperująca impreza zaliczana do trzech największych europejskich targów optycznych.

W czterech ogromnych pawilonach prezentowało swoje produkty prawie 500 producentów z całego świata. Początek roku sprzyja prezentacji najnowszych trendów mody w dziedzinie opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych. O sukcesie imprezy może świadczyć fakt, iż ekspozycję odwiedzało codziennie tysiące osób – a są tacy którzy wróżą okularom zmierzch. Nie mogło nas tam zabraknąć, aby sprawdzić czy nasza oferta jest zgodna z tym co najlepsze i najmodniejsze, a także po to, aby zamówić najnowsze produkty na nadchodzący sezon.


Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
Studio Optyczne 44 Katowice

A oto kilka naszych obserwacji i wniosków.

Targi Monachijskie zdominowane są przez producentów europejskich w odróżnieniu od np. targów Mediolańskich gdzie prezentuje się ogromna ilość producentów z Chin. Dokładniej rzecz biorąc nie natknęliśmy się w Monachium na ani jednego chińskiego producenta. W Europie niewątpliwą potęgą w zakresie zarówno ciekawych wizji projektowych jak i technologii jest Skandynawia. Tradycyjnie spora ilość firm z tej części Europy potwierdza tą tezę. Projektowane przez skandynawskie firmy oprawy charakteryzują się bardzo często konserwatywną formą ale do produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie i równie często naturalne materiały, co w efekcie daje bardzo piękny efekt końcowy a oprawy okularowe ważące np. kilka gramów. Sięganie po naturalne materiały takie jak drewno czy kość jest coraz częściej cechą wielu europejskich producentów. Okulary takie charakteryzują się niepowtarzalną prezencją i co ważne, ponieważ produkowane są ręcznie, należą do rodziny produktów o limitowanej ilości. Jak zwykle w tym segmencie ciekawą ekspozycję zaprezentowała firma Gold & Wood, firma o ugruntowanej pozycji rynkowej, ceniona za precyzję i najwyższą jakość wykonania.


Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
Studio Optyczne 44 Katowice

Pośród niemałej grupy producentów francuskich, kolorystyką i wizją opraw wyróżniała się firma JFRey, oblegana przez rzesze optyków korzystających z możliwości obejrzenia i zamówienia wszystkich produkowanych modeli. Firma ta należy do kreatorów trendów mody okularowej a najnowsze kolekcje wyróżniają się jak zwykle ciekawą formą i wykorzystaniem w trakcie produkcji najnowszych technologii obróbki laserowej, dzięki którym np. metalowe oprawy sprawiają wrażenie jakby były wykonane z jedwabnej koronki. O jakości produktów JFRey nie trzeba przypominać.


Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
Studio Optyczne 44 Katowice

Całą swoją potęgę w Monachium zaprezentował niemiecki Rodenstock. Ogromne stoisko ( największe na targach ) przeżywało istne oblężenie między innymi dzięki kilku nowym liniom okularów, które święciły swoją premierę na tegorocznym OPTI. Flagową linią produktową dla kobiet będzie w tym sezonie kolekcje opraw Claudia Schiffer by Rodenstock. Mężczyźni z pewnością znajdą ciekawe propozycje pośród opraw Porsche Design czy Mercedes-Benz. Na ten sezon Porsche Design przygotowało także ciekawą propozycja opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla Pań. Z myślą o młodych ludziach Rodenstock przygotował nową linię opraw pod marką Rocco by Rodenstock o ciekawej kolorystyce i formie. Rodenstock zaprezentował także po raz pierwszy unikalny przyrząd diagnostyczno pomiarowy dla optyków, umożliwiający indywidualny dobór szkieł korekcyjnych z niespotykaną do tej pory precyzją.


Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
Studio Optyczne 44 Katowice

Czy oprawy okularowe mogą ważyć 2 gramy? Na to pytanie skutecznie i z sukcesem odpowiada Silhouette, austriacki firma specjalizująca się w najsubtelniejszych i najlżejszych oprawach jakie produkowane są na świecie. Firma ta święci ostatnio triumfy na terenie USA.

Mamy nadzieję, iż te kilka zdań i załączonych zdjęć wprowadzą Państwa w klimat tej naszym zdaniem bardzo udanej imprezy, która utwierdziła nas w przekonaniu, iż okulary jako przedmiot codziennego użytku ale także nierzadko element biżuterii mają się świetnie i nie grozi im odejście w niepamięć.

Więcej na stronie: www.opti.de


Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
Studio Optyczne 44 Katowice
Targi optyczne OPTI 2014 - Monachium
Studio Optyczne 44 Katowice